Monika Haukanõmm: Faktikiri

Monika Haukanõmme avalik pöördumine erakonnakaaslaste poole.

Head erakonnakaaslased!

Hea Andres, sinu emotsionaalsele kirjadel ei peaks tegelikult vastama, sest nii valaksin õli tulle. Aga praegu ei saa ma vaikida, sest nii kiri kui intervjuu Vikerraadios oli suunatud juhatusest välja astunud inimeste otsesele ründamisele, sh minu süüdistamisele.

Tänane hommik meenutab kahtlaselt savisaarelikku käitumist ja vaenlase otsimist iga hinnaga, sest keegi peab ju ometi süüdi olema, siiani sobis selleks Artur nüüd aga juhatusest lahkunud.

Emotsioonita ja faktidele tuginedes annan mõned omapoolsed vastused, sest enamus erakonnaliikmeid ei saa enam midagi aru selles infomüras:

– 13.08 saatsid 18 erakonna liiget juhatusele murekirja, milles väljendati muret erakonna juhtimise osas ja valimiste edukuse võimalikkusest.

FAKT 1: mina pole kirja koostaja ega ka mitte koostajate nõustaja ega initsiaator

Küll aga olen järgmisel kolmel juhatuse kinnisel nõupidamisel juhtinud korduvalt tähelepanu, et tegemist on tõsise kirjaga ja sellele tuleb tähelepanu pöörata, lisaks palund mitte kirja autoreid ja samamoodi mõtlevaid inimesi halvustada, hakata neid süüdistama või välja viskamise jutte ajama.

– Räägime siis 30.08 juhatuses nõupidamisest

Samal hommikul käisid K.Nurm ja A.Mutli Heli Künnapase juures rääkimas, millised on kirja kirjutajate seisukohad. Samal õhtul toimunud juhatuse nõupidamisel andis Kaul N. ülevaate käigust ja mälu järgi meenutades oli tulemuseks (protokolli ei koostatud) – et allkirju korjatakse edasi, Andres H. tagasiastumise nõudmine kuni üldkoosolekuni jääb jõusse, loobutakse nõudmisest et esimees ei kandideeriks uuesti.

Nõupidamise käigus koostas Jüri Adams kirja, millega minna Heli Künnapase juurde läbi rääkima, sest kokkulepe on vaja saavutada üldkoosoleku rahumeelseks läbiviimiseks.

FAKT 2: Esinduskogu uus eestseisus saatid juhatusele 30.08 kirja, kus pakuti lahendust olukorrale (lisasin selle kirjale manusena, kes tahab saab lugeda, sest seda vist pole levitatud)

FAKT 3: J.Adamsi kirja näidati juhatusele seinal, ei jagatud kätt ega saadetud meili teel. Küsisin seda täna hommikul tegevjuhilt A.Mutlilt ja lisan saadud projekti manusena kirjale kaasa. kuna tegemist ei ole salajase dokumendiga.

FAKT 4: juhatuse koosolekul ütlesin selgelt, et punkte 1-4 toetan igati aga punkte 5-8 ma toetada ei saa. Põhjendasin, et kui see on alusdokument Heli ja tema meeskonnaga läbirääkimiseks ja me teame sama päeva hommikust Heli seisukohta (K.Nurme ja A.Mutli kokkuvõtte läbi kirjeldatud eespool), siis on SEE JU PUNASE RÄTIKU NÄITAMINE HÄRJALE. See oli ka põhjus, miks ma ei olnud selle projekti poolt esitatud sõnastuses.

FAKT 5: Hääletust ei toimunud (juhatuse liikmed olid kes juba laua tagant püsti tõusnud  ja koosolek oli lõppemas/lõppenud). Meedias ning kirjades info levitamine nagu oleks 7-2 otsustatud ja mina ning Vahur Kollom olime vastu on pahatahtlik manipuleerime. Miks:

–  kui toimus juhatuse koosolek ja otsustamine, siis peaks olemas olema vastav protokoll. Kui seda pole, siis …

– .A.Erm väitis oma 31.08 saadetud kirjas, ” … Eilne otsus Andrese jätkamise kohta erakonna esimehena võeti vastu häälteenamusega 7:2…..” Kui nõupidamisel oli kohal oli 8 juhatuse liiget ja esimees, siis ütleb ju loogika, et esimees ei osale enda usaldushääletusel???

– A,Ermi väite lükkasin nii mina kui K.Nurm ümber, et sellist ostsust ei tehtud vaid arutati nn ühiste kavatsuste protokolli teksti. Mingit usaldushääletust esimehele ei toimunud.

– juhatuse koosseisust – et olla faktitäpne vaatasin kirja kirjutades Äriregistrist üle ka koosseisu. Selgub, et juhatuses on ametlikult alles veel kõik 5 lahkunud juhatuse liiget. Kuidas toimub hääletamine ja otsustamine sellies olukorras?

FAKT 6: esitasin juhatuse liikme kohalt tagasiastumise teate 31.08 hommikul.

Miks? Kui minu peale erimeelsuse tõttu lahendusteede nägemisel peetakse vajalikuks häält tõsta ja rünnata ning arvamused juhiga lähevad lahu on viisakas lahkuda. Sa kas toetad juhti või lahkud. Peale 30.08 koosolekut ei olnud teist võimalust käitumiseks.

Kiri ei ole kirjutatud soovist veel rohkem pingeid tekitada, vaid et kõlama ei jääks ebaõiged faktid ja süüdistused.

Eks igal inimesel on oma tõde ja oma arusaamine toimunust ja toimuvast, kuid emotsioonid ei tohi siiski varjutad tegelikkust.

Lugupidamisega,

Monika Haukanõmm


Seotud lood