Vastulause

Elo Lutsepp

Lii Ramjala arvamusloole „Poole miljoni küsimus“ kirjutas vastulause Vabaerakonna liige Elo Lutsepp.

Uskumatu teadmatus ja häbematu vandenõuteooria juhatuse liikmelt. Ma leian, et sellise artikli avaldamine erakonna ametlikus meediakanalis on lihtsalt labane ja ebaeetiline.

Juhatuse liige peaks teadma, et erakonna raha, sh kampaaniaks mõeldud raha ei kasuta ja käsuta kampaaniajuht Ivo Rull ega erakonna riigikogu fraktsiooni nõunik Kadri Paas. Erakonna raha kasutust kontrollib ja kavandab erakonna juhatus ning rahakasutus käib läbi erakonna tegevjuhi. Kui seda lihtsat asja erakonna juhatuse liige Ramjalg ei tea, siis ei tea ta elementaarseid erakonna juhtimisprintsiipe. Kui ta neid ei tea, võiks ta liikme kohalt vabatahtlikult tagasi astuda.

Kui aga Ramjalg peaks teadma, kuidas tegelikult rahade planeerimine ja juhtimine erakonnas käib, siis sellise arvamuse avaldamine on eksitav demagoogia ja pahatahtlik vale ja tüli  külvamine ning selle teo eest võiks ta samuti juhatuse liikme kohalt tagasi astuda.

Mis puudutab süüdistusi Kaul Nurme aadressil, siis ka siin eksitab Ramjalg nii erakonna liikmeid kui avalikkust. Nimelt erakonna esimehe tagasiastumise puhul ei saaks aseesimehest automaatselt esimeest vaid oleks vaid esimehe kohusetäitja ja sedagi ajutiselt,  kuniks valitakse põhikirjale vastavalt uus esimees. Ka seda elementaariat võiks vähemalt erakonna juhatuse liige teada. Kui ei tea, võiks tagasi astuda, sest on andnud avalikult kõigile teada, et ta ei tunne erakonna juhtimist, kui teadis, külvab ta valet, õhutab riidu ja võiks sellegi teo eest tagasi astuda.


Lii Ramjalg: poole miljoni euro küsimus