Eesti viited-lingid EU valimiste teemade ümber ERR-is

Image
Igor Gräzin. Foto: Ken Mürk, ERR

ERR-i lähiaja valimistega seonduvad artiklid (või kaudsed EU-valimiste enda või enda partei reitingu tõstmiseks ette võetud toimetused):

ISAMAA https://www.err.ee/1609292001/isamaa-eurovalimiste-nimekirja-esinumber-on-terras-ankrumees-ratas 

REFORM https://www.err.ee/1609292025/ansip-teatas-et-loobub-euroopa-parlamenti-kandideerimisest 

E200 https://www.err.ee/1609292016/sisulooja-kaitses-tsahknat-see-on-kooskolas-nato-artikkel-kahega 

EKRE  https://www.err.ee/1609292151/loone-ots-lahkus-ekre-st 

KESKERAKOND (pöörata tähelepanu, et kõik kajastused on küll informatiivsed, kuid eranditult negatiivsed. Millest võib teha järelduse, et tegemist on süvariigi -  kohtunikkonna, meedia ning poliitiliste oponentide (peavooluparteide) üheaegse massiivse rünnakuga. Täpselt sama toimus enne Riigikogu valimisi 2023, kui võeti ette EKRE. Pärast valimisi kadusid kõik süüdistused imeväel (meenub Prigozini afäär ja muud naljanumbrid).

https://www.err.ee/1609290906/tallinna-volikogu-haaletab-kolvarti-umbusaldamist-teisipaeva-hommikul 

https://www.err.ee/1609290381/keskerakonna-tallinna-voimult-kukutamises-mangib-votmerolli-sde-eelistus 

https://www.err.ee/1609292061/igor-grazin-lahkus-keskerakonnast

https://www.err.ee/1609292601/tanel-kiik-sotsid-pole-otsustanud-kas-umbusaldavad-kolvartit 

Kõige haledam on asjaolu, et raevukaimad ründajad - nagu külakrantsid mööduja püksisääres - on endised Keskerakonna inimesed: reeturid, kelledest vaid mõnel on isikumandaat, teised said oma tänasele poliitilisele ametipostile vaid tänu parteinimekirjale. Ehk sisuliselt on tegemist tühja tünni kõminaga. Ja muidugi kättemaks Ratase ja Co poolt, sest kaotati Keskis oma juhtivad kohad. KEski poolt vaadatuna oli see mõistlik käik, kuna Ratas oli partei täiega rappa juhtinud. 

Vt ka: https://www.err.ee/1609290513/voog-teistest-erakondadest-votavad-haali-kaljurand-madison-ja-ansip Tänaste uudiste valguses võib vist ära märkida, et Ansip on loobunud. Tekitab tunde, et "See on juba kord olnud" - meenub, kui Siim Kallas jooksu pealt pöörde tegi ja lennujaama tagasi pages ega soovinud ajakirjanikele midagi kommenteerida. Küllap astuti vajalikke samme ja osutati survet. Või tehti ettepanek, "millest ei saanud keelduda".

Keskerakonna vastu on aga rünnak suurem - ei taheta mitte väärata ainult EU-valimistel saadavat ainsat kohta, millele Kesk täna reaalselt kandideerib, vaid soovitakse likvideerida ka Keski peamine ja seni ainus tugibaas: Tallinna linnavõim. Ei mäleta, kes poliitikutest seda ütles, kuid kui tänase Keski ja sotside valitsemine Tallinnas võib olla küll vigaderohke, kuid on siiski stabiilne valitsemine, siis mis hakkab juhtuma, kui linna tüüri juurde satub neljast-viiest kraaklevast osapoolest koosnev seltskond?  Sellest küll head nahka ei tule. Parteidest täna kirjutame aprillis.