Euroopa konservatiivide ja reformistide fraktsioon võttis vastu väärtuste harta

Image
Nicola Procaccini

Nicola Procaccini.

Itaalias Subiacos toimunud konverentsil on Euroopa Konservatiivide ja Reformistide fraktsiooni (ECR) liikmed Euroopa Parlamendis tugevdanud oma ideoloogilist alust, võttes vastu väärtuste harta.

22. märts 2024 via WPOLITYCE.PL

„Juurdunud reeglid, tugevam tulevik – Püha Benedictuse pärand Euroopa konservatismi väärtushinnangutes” on Itaalias Subiacos Euroopa konservatiivide ja reformistide rühma (ECR) korraldatud kahepäevase konverentsi teema.

 

Seadusandjad kinnitasid oma pühendumust erakonna tegevuse põhiprintsiipidele, kirjutades alla nn väärtuste hartale. Poola Seaduse ja Õigluse (PiS) partei Euroopa Parlamendi liige professor Zdzisław Krasnodębski märkis, et "traditsioon ei seisne tuha kummardamises, vaid tule säilitamises. Peame võitma kultuurilahingu, et võita poliitiline lahing.“

ECR parlamendiliikmed arutasid Subiaco konverentsil oma poliitilise perekonna põhiväärtusi, tõstes esile Püha Benedictuse keskset rolli klassikalise traditsiooni säilitamisel selle tänase allakäigu kaudu, selle edasikandumise tagamisel tulevastele põlvkondadele ja teadmiste kasvatamise taaselustamisel.

Nad märkisid, kuidas püha Benedictus soovitas munkadel ühendada palve tööga, muutes benediktiini kloostrid olulisteks hariduskeskusteks, mis mängisid üliolulist rolli keeleliselt, etniliselt ja kultuuriliselt ühendatud Euroopa taaselustamisel. Käsitleti ka selle kultuuri praegust allasurumist erinevate “ärklevate” ideoloogiate poolt.  Sellega seoses kutsus rühm ECR kokku konverentsi, et "taaskinnitada Euroopa mõtteviisi iseloomustavate põhiväärtuste säilitamise tähtsust". 

"Meie eesmärk on siin oma põhiseadus väärtuspõhiselt ümber kirjutada, et Euroopa Parlamendi valimiste ajaks (6.-9. juunil) teaksid inimesed, kes Euroopas on konservatiivid ja kuidas nad EL-i tulevikku näevad," ütles Nicola Procaccini, partei Itaalia Vennad (Fratelli d'Italia), Euroopa Parlamendi liige.

„Me tahame konservatiividena kaitsta klassikalisi väärtusi ja oma juudi-kristlikke juuri, mis on tulevase EL-i jaoks keskse tähtsusega. Oma mineviku unustamine, nagu nõuab peavoolu "tühistamiskultuur", seab ohtu meie tuleviku," lisas ta.

Hartale "Benediktiini visioon: konservatiivsete väärtuste harta" kirjutas Euroopa Parlamendi konservatiivide fraktsiooni nimel alla Nicola Procaccini, kes on ECR kaasesimees, järgides varasemat "Praha deklaratsiooni" ECR tegevuse osas.

Hartas on välja toodud 12 punkti, rõhutades Euroopat kui eelkõige ajaloolist ja kultuurilist ideed, koostöö tähtsust, säilitades samal ajal kultuurilise ja ajaloolise identiteedi ja rahvusliku suveräänsuse, ning propageerides ühiskonda, mis mitte ainult ei arene majanduslikult, vaid toetab ka ajatuid väärtusi, mis aitavad kaasa meie moraalsele tugevusele ja vastupidavusele.