Ettevõtjast vabaerakondlane andis üle omanimelise stipendiumi parimale väikelaevaehitajale

Enn Meri, Eiki Nestor

Kuressaare ametikooli lõpuaktusel kuulutati välja tänavune Enn Meri parima saarlasest väikelaevaehitaja eriala lõpetaja stipendiumi saaja. Selle sai Alari Ratas, kirjutab Meie Maa.

“Olen väga rahul oma Saare Paadis tehtud jahiga ja tahan anda oma panuse, et siinsed väikelaevaehituse traditsioonid püsiksid ja oskused nooremale põlvele edasi antaks,” rääkis Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige, ettevõtja Enn Meri stipendiumi välja kuulutades.

Stipendiumi saamise tingimusteks olid väga head erialased oskused, huvi eriala vastu ja motivatsioon õpitud valdkonnas jätkata. Stipendiumi saaja valitakse välja Saare maakonnast pärit õppijate seast. „Alari areng on selle kolme aasta jooksul olnud kõige märkimisväärsem,“ ütles tema rühmajuhataja Anne Rand. „Ta on meeldiv, otsekohene, julgeb küsida ja oma vigu tunnistada. Oskab tähtaegadest kinni pidada.“

Ametikoolis on väikelaevaehitajaks õppinud ka Alari isa ja vend. Meri andis 500-eurose stipendiumi välja kuuendat aastat järjest. Kuressaare ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus saab õppida väikelaevaehitajaks.

Vabauudised

Vabauudised on online uudiste- ja arvamuslugude portaal. Vabauudistes avaldatud seisukohad jms võivad aga ei pea vastama Vabaerakonna omadele.