Iga viies USA õpetaja on sunnitud töötama enam kui ühes töökohas

USA’s läbi viidud uuringu käigus tuvastati, et pea iga viies avalikus sektoris töötav kooliõpetaja peab ellujäämiseks teist töökohta.

Uuringuga selgus samuti, et umbes poolte kahe koha peal töötavate õpetajate teine töö ei ole seotud nende põhikutsealaga. Kõigest 5% kahe koha peal töötavatest õpetajatest töötas õpetajana mõnes teises kooli ja umbes 4% haridusvaldkonnaga kaudselt seotud ametis.

Eestis analoogset uuringut läbi viidud ei ole, mistõttu pole ka teada, kui palju õpetajatest on sunnitud ellujäämiseks töötama enam kui ühes töökohas.

The Guardiani USA toimetus viis läbi intervjuud ja fotoportreteerimise õpetajatega, kes töötavad mitmes kohas, jäädvustades neid nende teises töökohas. Samuti korraldab The Guardiani USA toimetus 5.-7. septembril kampaania, mille raames töötavad õpetajad nende juures külalistoimetajatena.

Vabauudised kutsub üles neid Eesti kasvatajaid/õpetajaid, kes töötavad samuti mitmel ametikohal, endast meile märku andma. Palun võta meiega ühendust aadressil vihje@vabauudised.ee.

Vabauudised

Vabauudised on online uudiste- ja arvamuslugude portaal. Vabauudistes avaldatud seisukohad jms võivad aga ei pea vastama Vabaerakonna omadele.