Infoturbeekspert Anto Veldre liitus Vabaerakonnaga

Anto Veldre

Vabaerakonnaga liitus tuntud infoturbeekspert ja koolitaja Anto Veldre, kelle sõnul on murettekitav, et Eesti elukorraldus on viimastel aastatel üha rohkem omandamas sarnasusi nõukogude perioodiga.

„Sisulised otsused tehakse salamisi kusagil kõrgel ning keegi ei tea, kus täpselt. Seejärel kukutatakse need otsused käsuliini pidi allapoole kui tõesündmused, ja kõik need, kes koheselt ei nõustu, liigitatakse mingit pidi vaenlasteks ja vastutegutsejateks,“ toob Anto näite ühiskonna muutumisest. „Tegelik elu täiesti ilmselt pole nii üksluine ja hoopis toredam oleks ühiskond, millesse tohib panustada igaüks kohapeal ja mitte üksnes garanteeritud veebruaritasudega nomenklatuur kusagil kõrgel,“ lisas ta.

Suurema masinavärgiga suheldes jääb üksikisik paraku väetiks. Anto sõnul Eesti erakondadest just Vabaerakond kõige enam mõelnud sellele, kuidas tuua otsustamine ähmaselt kõrgtasandilt alla, meile kõigile lähemale. „Otsus ühiskondlikus debatis kaasa lüüa koos Vabaerakonnaga sündis just sel kaalutlusel,“ rõhutas ta.

Anto Veldre on interneti turvalisuse teemaga tegelenud alates 1990. aastate algusest, mil internet Eestisse jõudis. Ta on olnud arvutiõpetaja, ettevõtte IT-juht ja finantsasutuse infoturbejuht. Kuni 2017. aasta lõpuni töötas ta Riigi Infosüsteemi Ametis infoturbeeksperdina ning kommunikatsiooniosakonna analüütikuna.