Vabaerakond protestib toiduahela-erakondade käitumise vastu

Andres Herkel, Taavi Simson, Kaja Vajak, Neeme Kuningas, Merike Värik, Jaanika Klopets, Jaak Prozes, Tõnu Teeveer, Anne Hansberg

Vabaerakonna liikmed varjutasid käepäraste vahenditega tehtud odavate plakatitega kallitele reklaampindadele kleebitud suurte toiduahela-erakondade valimispropaganda.

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni esimehe Andres Herkeli sõnul kordab Vabaerakond oma nelja aasta tagust protestiaktsiooni suurparteide maksumaksja rahaga prassimise vastu. „Meie meelest on täiesti arutu, kuidas toiduahela-erakonnad kleebivad tänavaid mõõdutundetult ülikallite plakatitega täis pidades valijaid primitiivseteks, ainult üldsõnalisi lubadusi uskuvateks isenditeks,” on Herkel nördinud.

Varjutajad Kristiines
Varjutajad KristiinesVarjutajad Kristiines

Parteid trumpavad üksteist plakatite suuruse ja retušeeritud nägudega üle, aga selline käitumine ei paranda Eesti elu kübetki. See on maksumaksja raha kõige ehedam raiskamine. Erakondadele eraldatav raha ei ole mõeldud visuaalse reostuse tekitamiseks. See on meie kõigi raha ja arvestades Eesti elu tegelikke probleeme, siis on meil piinlik kõrvalt vaadata, kuidas valitsuserakonnad ja Vabaerakonna opositsioonikaaslased sõna otseses mõttes kleebivad raha kallitele reklaampindadele lume ja lobjaka kätte vettima,” räägib Herkel.

Varjutamiskampaania Pärnus
Varjutamiskampaania Pärnus

Vabaerakonna suurem aktsioon algab pühapäeval, 20. jaanuaril kell 14 Tallinnas Tammsaare pargis. Vabaerakondlased kasutavad toiduahela-erakondade valimisplakatite varjutamiseks nii käepäraseid kui ka elusuuruses kandidaatide plakateid nende endi nägudega.

Vabauudised

Vabauudised on online uudiste- ja arvamuslugude portaal. Vabauudistes avaldatud seisukohad jms võivad aga ei pea vastama Vabaerakonna omadele.