Venemaa suurendab oma rindevägede arvu

Image
Gruusia leegioni vabatahtlikud kannavad teisipäeval, 12. märtsil 2024 Ukrainas Kiievis toimunud matusetseremoonial kaaslaste Nodar Nasirovi (28) ja Georgia Gogilašvili (40) kirste, kes hukkusid lahingus Vene vägedega (Efrem Lukatsky)

Venemaa plaanib tohutut vägede sissevoolu Ukrainasse, samal ajal kui Ukraina maadleb inimjõu ja laskemoona nappusega

21. märts 2024   toimetaja: REMIX NEWAutor: DENES ALBERT

 

Vene-Ukraina sõda võis jõuda olulise pöördepunktini, sest Venemaa suurendab rindel lahingujõudu, samal ajal kui ukrainlaste laskemoon ja väed hakkavad otsa saama, vahendab Ungari ajaleht Magyar Nemzet.

Venemaa on järjekindlalt teatanud, et tema väed suruvad pidevalt Ukraina vägesid tagasi, samas lisaks kui Moskva tugevdab oma vägesid aasta lõpuks kahe uue armee ja 30 uue formeeringuga. 

2022. aastal Ukrainasse tunginud Venemaa tõmbas ühel sõjaperioodil välja osa oma vägedest idas ja lõunas, kuid on sellest ajast alates teinud aeglaseid, kuid stabiilseid edusamme, eriti pärast seda, kui Ukraina eelmise aasta vasturünnak ei andnud märgatavaid tulemusi. Venemaa kontrollib vaevalt viiendikku Ukrainast ja president Vladimir Putin andis oma vägedele korralduse jätkata edasitungi pärast seda, kui Moskva eelmisel kuul vallutas Avdiivka linna.

Vene väeüksused suruvad jätkuvalt vaenlast nende positsioonidelt välja, ütles Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu, lisades, et Venemaa edu valmistab USA-le muret. Minister ütles, et neil on õnnestunud värvata sadu tuhandeid lepingulisi, kes võivad sel aastal lahingjõududega liituda. Lääne spioonijuhid väidavad, et sõda võib jõuda pöördepunkti, kui Kiiev ei saa kiiresti oma lääneliitlastelt relvi ja laskemoona, mis tähendab, et Ukraina võib saada lahinguväljal lüüa.

USA kaitseminister Lloyd Austin ütles teisipäeval, et Ukraina ellujäämine on ohus.

Ukraina armeel on inimjõu nappus, sellega on Ukraina juhtkonnal raskusi, samas kui USA tähelepanu on järjest enam keskendunud novembris toimuvatele presidendivalimistele ja probleemidele enda lõunapiiril.

Nagu Remix News hiljuti teatas, edastas Saksa luureraport hoiatuse, väites, et Putin kavatseb oma sõjalist jõudu kahekordistada, tekitades sellega uusi hirme Venemaa pealetungi ees lääne vastu.

Prognooside põhjal jõudsid luureteenistused järeldusele, et alates 2026. aastast ei saa enam välistada rünnakut NATO territooriumile. NATO ametnikud on väidetavalt mures Venemaa kasvava sõjalise võimekuse pärast, kuid nad ei usu ilmtingimata, et see tähendaks, et Lääs kaasataks sõtta Venemaaga, vahendab allikas.