Vabauudised

Me elame infoajastul.

Suurem osa meist on ammu resigneerunult ära tabanud ka selle tõdemuse pahupoole – me kipume uppuma võltsinfosse. Me ei saa usaldada enam mistahes allikaid. Me ei saa absoluutselt usaldada isegi riigimeediat, veel vähem suvalisi infoportaale. Jah, riigimeedia tavaliselt teadlikult valeinfot ei edasta, kuid selle puhul on tihti olulisem see, mida EI avaldatav – mida püütakse varjata, surnuks vaikida, hämada, moonutada ja nii edasi. Ikka kõige paremate kavatsustega – lugeja, tavaline inimene on ju loll ja teda tuleb tõe eest kaitsta...

Viimane sedastus oli meelega sapine – lugeja pidamine süüdimatuteks lollpeadeks, keda tuleb tõe eest „kaitsta”, on sügavalt arrogantne ja inimvihkajalik, see on absoluutselt kokkusobimatu igasuguse headuse ja hoolimisega!

Ja nii pöörduvadki inimesed alternatiivsete kanalite poole. Olgem ausad, suurem osa neist levitavad täielikku kõntsa. Muide, paljud teist tähele panid, et praktiliselt kõik esoteerikasaidid hakkasid kahe aasta eest, 2022. a kevadel nagu ühest suust õigustama Venemaa agressiooni Ukraina vastu? Ehk siis lisaks tavalise lolluse solgijõele (veganid, lame Maa ja nii edasi...) reostab meie vaimu ka orkide sihipärase pahatahtliku vaimse sõnniku kosk.

Me ei saa teile garanteerida viimase instantsi tõde!

Ent me püüame.

Vaadake, tõde ei ole tegelikult ühe kliki kaugusel – seda viimast räägivadki enamasti manipulaatorid. Tõde on tavaliselt vähemalt 30–50 kliki kaugusel (kui internetist juttu). Me tahame pakkuda lugejale kaalutud arvamust, mille väited ei solva tervet mõistust ja fakte on kontrollitud (ja mitte Telfi-debiilikute ideoloogilise ärapanemise stiilis, millel pole pahatihti mingit seost ei faktide ega nende kontrollimisega).

Usaldus tuleb ajapikku.

Seni – kutsume kaasa lööma kõiki neid, kellel on midagi asjalikku ja ütlemisväärset!

Meie mailiaadress on uudised [ät] vabaerakond [punkt] ee